Sivas’ta, KYK yurdunda bir öğrenci asansörde mahsur kaldı: Binlerce kişi protesto etti

Aydın’da KYK yurdunda arızalı asansörün asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Zeren Ertaş’ın ölümünün ardından Sivas’ta, KYK Binali Yıldırım Yurt Kampüsü’nde 10 bin kişilik kız öğrenci yurdunda da arızalanan asansörde bir öğrencinin mahsur kalmasına tepki gösteren binlerce öğrenci protesto eylemi düzenledi. Asansörde mahsur kalan öğrenci ise yurt görevlileri ve arkadaşları tarafından kurtarıldı.

Olay, gece saatlerinde Yenişehir Mahallesi Kardeşler Caddesi üzerindeki KYK Binali Yıldırım Yurt Kampüsündeki kız öğrenci yurdunda meydana geldi.

Kız öğrenci yurdunda arızalanan asansörde ismi henüz öğrenilemeyen bir öğrenci mahsur kaldı.

Binlerce kişi bahçeye çıkıp, olayı protesto etti

Kız öğrencinin çığlıkları sonrası yurt görevlileri çalışma başlatırken, arkadaşları da yardıma koştu. Yurt görevlileri ve çok sayıda öğrencinin yarım saatlik çalışması sonucu, asansörde mahsur kalan öğrenci kurtarıldı.

Ne olmuştu?

Aydın’ın Işıklı Mahallesi Kültür Bulvarı’ndaki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda 2 gün önce meydana gelen olayda; 15 kişilik asansörün arıza yapması sonucu aşırı yük nedeniyle kaymaya başladığı sırada, panik yapan Zeren Ertaş, çıkmak istedi. Bu sırada asansör hareket edince Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Zeren Ertaş, sıkışarak yaşamını yitirdi. Olayla ilgili, yurdun asansörlerinin bakımını üstlenen firmanın sahibi Mustafa Büyükyapıcı (42), tutuklandı.

Aydın’da KYK yurdunda asansör düştü: Bir öğrenci hayatını kaybetti

TIKLAYIN – 1 öğrencinin hayatını kaybettiği asansör kazasının ardından KYK yurdu müdürü açığa alındı

TIKLAYIN –

ÇİĞDEM TOKET YAZDI | Asansör

TIKLAYIN – CHP Gençlik Kolları, Aydın’da KYK yurdundaki asansör kazası için suç duyurusunda bulunacak

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x