Tenis yıldızı menajerini antrenör olarak işe aldı

En azından neredeyse. Ağustos ayında ABD Açık’ta başarısız olan elemelerin ardından Dortmundlu kadın, Christopher Kas’tan (43) ayrıldı ve Hırvat Zeljko Krajan’ı (44) işe aldı.

Ama bu da yine tarih oldu.

Şimdi 2022 Wimbledon çeyrek finalisti menajerini koç olarak işe aldı. Michael Geserer (54) şu anda onunla çalışıyor ve onu Avustralya Açık’a hazırlıyor. Niemeier 165. sıraya düştüğü için sıralamaya katılması gerekiyor.

İnanması zor: bir yıl kadar önce 100 sıra daha iyi durumdaydı ve 61. sıradaydı Geserer, BILD’e: “Olumlu olan şu ki, her şey daha da iyiye gidebilir. 2024’te savunması gereken neredeyse hiç puanı yok.” İlk ortak katılım, 1 Ocak’ta Auckland’da (Yeni Zelanda) başlayacak turnuvada gerçekleşecek. Niemeier’in de orada hak kazanması gerekiyor.

Geserer: “Gözle görülür bir ilerleme var. İnanılmaz derecede iyi antrenman yapıyor. Son dört haftada olduğu gibi her gün kullanırsanız harika olur.” Yakın zamanda kondisyon eksikliğiyle suçlanan Niemeier’in gülecek pek bir şeyi yok. Geserer: “Muhtemelen Jules’un şimdiye kadarki en zorlu dört haftasıydı. Her alanda önemli kazanımlar elde etti.” Tabii ki tamamen sportif.

Haberlere göre, Krajan’ın kendisi de teknik direktör olarak ayrılmasından dolayı şok olmadı ve daha önce Jule Görges’i (35) ilk 10’a ve Jennifer Brady’yi (28) Avustralya Açık finaline taşıyan menajerindeki değişikliği anladı. Geserer son olarak Hırvat Petra Martic’in (32) antrenörlüğünü yapıyordu.

Niemeier, Krajan yönetiminde Eylül ayından bu yana yalnızca 10 maç oynadı ve bunların yalnızca dördünü kazandı. Şimdi de menajeri olmaya devam eden Geserer ile yeniden ilk 100’e girmek ve Almanya’nın en iyi oyuncusu olmak istiyor ki zaten öyleydi. Şu anda DTB’de Maria, Korpatsch, Siegemund, Friedsam ve Lys’in ardından 6. sırada yer alıyor.

Takımda ayrıca: Naomi Osaka’nın (26) bakımını üstlenen Physio Florian Zitzelsberger (34). Eski 1 numara, bebeklik döneminden sonra Down Under’a geri dönüş yapıyor. İlginç bir takımyıldız. 2024 tenis yılı kesinlikle heyecan verici olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x