Buffon: Volkan Demirel gurur verici biri, daha çok görüşeceğiz

EURO 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı ortaklaşa düzenleyecek olan Türkiye ve İtalya’da futbol elçileri Volkan Demirel ve Gianluigi Buffon, kararın açıklanmasının ardından basın mensuplarına konuştular.

‘BUFFON’UN KALECİLİĞİNE HAYRANDIM’

İlk olarak söz alan Volkan Demirel; “Her Türk insanı için özel bir gün. Bugünü unutmayacağız. İnşallah 2032’de ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Misafirperverliğimizle ve imkanlarımızla herkesi mutlu edeceğiz. Dün ‘Hazırız’ diye paylaşım yapmıştım. Hazırız. İnşallah İtalya ile birlikte güzel bir işbirliğiyle bu turnuvanın sözünü tüm dünyaya ettireceğiz. Bizim için futbol hayat. Buralar beni biraz zorluyor, bilmediğimiz ortamlar. Ülkem adına elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. İnşallah bu turnuva ülkemize büyük katkılar sağlayacak” dedi.

“Buffon ile çok konuştuk” diyen Demirel, “İlk defa bu kadar samimi bir ortamda vakit geçirdik. Zaten kaleciliğine hayrandım ama burada tanıdım ve bazı insanlar boşuna buralara gelmiyor. İnşallah birlikte 2032’ye en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.

‘VOLKAN DEMİREL GURUR VERİCİ BİR FUTBOL ADAMI’

Gianluigi Buffon ise şunları söyledi:

“Bizim için tarihi ve önemli bir gün. Çok güzel bir an. Türkiye ile bu güzel işbirliğini paylaşmak başka bir heyecan. İki ülkenin işbirliği beni çok mutlu etti. İki ülkenin iş birliğinin, ortak düzenleyeceği Avrupa Şampiyonası’nın çok iyi bir örnek olmasını istiyorum. Bu turnuvanın örnekleri alınarak, ileride tekrarlanmasını diliyorum. Volkan Demirel, gurur verici bir spor adamı. Beraber karşılıklı oynadık. Çok güzel sohbetimiz oldu. Volkan Demirel, teknik direktör şu an. Benim de İtalya Futbol Federasyonu’nda görevim var. Gelecekte Volkan ile beraber daha çok görüşeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x